Absorbery akustyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9


Absorbery akustyczne

Absorbery akustyczne basowe - absorbery szerokopasmowe
Absorbery akustyczne basowe - absorbery szerokopasmowe

Absorbery akustyczne basowe i ich możliwości mogą być lekceważone przez niektórych twórców. Jak wskazuje historia i zastosowanie - niesłusznie. Okazuje się, że potrafią załatwić większość problemów z dźwiękiem i sprawić, że nasze odczucia będą pełniejsze. Większość artystów i producentów spotkało się w swojej karierze z nieodpowiednim dźwiękiem. Teraz można łatwo temu zaradzić. Z pomocą przychodzi oferowany przez nas absorber akustyczny, który scharakteryzujemy dokładnie poniżej. Zapraszamy do lektury!

Absorbery akustyczne basowe – Gdzie najlepiej się sprawdzają?

Absorbery akustyczne basowe odnajdą się w większości pomieszczeń, w których odsłuchiwana i nagrywana jest muzyka. Stworzone po to, aby poprawiać jakość dźwięku w studiach i pomieszczeń o dużym natężeniu pogłosu. Dzięki nim nagramy czysto wokal, ścieżkę perkusji, a także wyraźnie zrozumiemy mowę drugiej osoby. Porozumiewanie się w pokojach z absorberami akustycznymi jest łatwiejsze. Wreszcie odetchniemy z ulgą. Echo, które drażni, rozprasza uwagę i sprawia, że dociera do nas nieczysta muzyka odejdzie zostawiając miejsce, gdzie zrelaksujemy się przy odpowiednio stłumionych dźwiękach.

Absorber akustyczny – W czym tkwi jego magia?

Możesz zastanawiać się, co sprawia, że absorber akustyczny okazał się tak użytecznym produktem w każdym studio. Jednym z czynników, który uczynił go skutecznym jest specjalny materiał. Wykorzystanie materiałów, które najskuteczniej radzą sobie z problemami dźwiękowymi przeważyło szalę zwycięstwa nad tańszymi i nieefektywnymi rozwiązaniami. Wykorzystane materiały w produkcie tego typu to pierwszy aspekt, na który powinniśmy zwrócić nasza uwagę. Dzięki temu zapewnimy sobie wewnętrzny spokój na lata.

Wielu twórców nie tylko nagrywa i odsłuchuje ścieżek w dźwiękowych w swoich pomieszczeniach. Nagrywają także materiały wideo. Absorbery szerokopasmowe dostępne na rynku powinny być wizualnie atrakcyjne. Powszechnie wiadomo, że praca jest efektywniejsza w estetycznych pomieszczeniach, a przy okazji dobrze, gdy na materiale wideo twórcy mogą pochwalić się ładnymi produktami. Obecnie to możliwe. Tym sposobem absorber akustyczny nie tylko sprawia, że dźwięk nagrany mikrofonem będzie czystszy, ale także wideo stanie się atrakcyjniejsze ze względu na jego wygląd.

Oferowane wielkości absorberów szerokopasmowych

Kształty i wielkości są różne. Przy wyborze warto kierować się swoim gustem i dopasowaniem do pomieszczenia, w którym chcemy umieścić absorber. Niektóre powierzchnie są tak kreatywnie zaprojektowane, że można pomyśleć o ich pochodzeniu z kosmosu. Kreatywność projektantów nie ma końca, ponieważ chcą dopasować się do najbardziej wymagających artystów i ich wyobrażeń, które jak wiadomo mogą być wyjątkowe. Wyobraźnia często podpowiada nam, co chcemy widzieć w naszym pokoju. Później wystarczy tylko przeobrazić nasze wyobrażenie w rzeczywistość wybierając i kupując odpowiednie egzemplarze. Zaleca się użycie wszędzie tam, gdzie widoczne są duże powierzchnie odbijające dźwięki.

Problemy z dźwiękiem zdarzają się każdemu. Każdy na szczęście jest w stanie sobie też z nimi poradzić. Absorbery szerokopasmowe i inne ustroje, takie jak na przykład panele akustyczne sprawią, że owe problemy znikną całkowicie.

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów. Mamy nadzieję, iż rozwieją one wasze wątpliwości dotyczące absorberów akustycznych.

Ile kosztują absorbery akustyczne?

Ceny absorberów akustycznych w sklepie asound.pl zaczynają się od 109 zł za Absorber o wymiarach 50x50x6 cm, a kończą na 279 zł za absorber o wymiarach 100x50x6 cm z własną grafiką.

Jak wygląda proces montażu absorberów akustycznych?

Do każdego absorbera dołączamy zestaw montażowy wraz z instrukcją. Montaż jest bardzo podobny do montażu np. paneli akustycznych. Należy wywiercić dwie mały dziury, do których wkładamy kołki rozporowe, na których następnie wieszamy absorber.

Czy istnieje możliwość personalizacji wyglądu absorberów akustycznych?

Oczywiście. Zamówiony absorber dostarczymy w wybranym przez Ciebie kolorze, lub też z nadrukowaną grafiką bądź obrazem. Możesz również zamówić serię kilku absorberów, które stworzą wybrany przez Ciebie obraz. Więcej możesz dowiedzieć się zapoznając się z ofertą naszych obrazów akustycznych.

Z jakich materiałów wykonane są nasze absorbery akustyczne?

Nasze absorbery wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Do wykonania głównych elementów konstrukcyjnych wykorzystaliśmy solidną płytę meblową oraz płytę HDF. Całość dopełniona została wysokiej jakości wełną Isover PT80 oraz tkaniną akustyczną.