Wyspy sufitowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3


Wyspy sufitowe akustyczne

Wyspy akustyczne to nowoczesne, a zarazem proste rozwiązanie, które daje wiele korzyści, zwłaszcza w przestrzeniach biurowych. Mają one za zadanie pochłaniać nieprzyjemny dźwięk, taki jak hałas czy echo. Produkt stworzony jest z materiałów, które mają właściwości akustyczne. Co więcej, płyty sufitowe nie tylko mają na celu poprawienie akustyki, ale są również estetycznym elementem aranżacyjnym w pomieszczeniu, w formie unikalnego sufitu podwieszanego.

Czym są akustyczne wyspy sufitowe?

Wyspy sufitowe to produkty dostępne w różnych formach oraz kolorystyce, które mają na celu kształtować warunki akustyczne, tak aby zapewnić komfort dźwiękowy dla osób przebywających w otoczeniu. Mogą one przybierać różne kształty, np. kwadratów czy kół. Cała powierzchnia produktu posiada specjalne otwory, które dodatkowo transportują dźwięk w górne partie pomieszczenia, a ponadto dają swobodny przepływ powietrza. Wyspę podwiesza się do sufitu nad stanowiskiem pracy lub w miejscu, gdzie jest duże skupienie różnych odgłosów i hałasu. Ma to na celu rozproszenie, jak również pochłonięcie wydobywającego się dźwięku. Ponadto produkt jest wykonany z trwałego filcu akustycznego, który posiada wysoki współczynnik wchłaniania dźwięku.

Działanie wysp akustycznych

Wyspy akustyczne sufitowe absorbują fale dźwiękowe padające w danym wnętrzu, dzięki zastosowanym materiałom oraz samej konstrukcji. Filc, z którego są wykonane, ma wysokie właściwości akustyczne, co sprawia, że dźwięk jest pochłaniany przez materiał, a czas pogłosu znacznie się skraca. W dodatku dzięki przemyślanej konstrukcji, przypominającej plaster miodu, hałas dobiegający z pomieszczenia jest przenoszony w górę do sufitu lub stropu przez otwory znajdujące się na powierzchni produktu. To z kolei, dzięki cyrkulacji powietrza, rozprzestrzenia hałas w wysokich partiach pomieszczenia, co z kolei poprawia akustykę wnętrza. Warto dodać, że zastosowanie wysp daje duże korzyści dla osób pracujących — zmniejsza poziom stresu, eliminuje niepotrzebne bodźce dźwiękowe, zwiększa komfort mówienia, a to z kolei ma wpływ na lepszą koncentrację oraz swobodę w trakcie wykonywania zadań.

W jakich pomieszczeniach zastosować wyspy akustyczne?

Wyspy sufitowe stosuje się w pomieszczeniach, gdzie występuje zapotrzebowanie na poprawienie akustyki. W związku z tym polecane są one m.in. do biur oraz dużych przestrzeni firmowych, w których występuje duże skupisko osób pracujących. Oprócz tego możesz zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego w:

  • restauracjach,
  • centrach handlowych,
  • salach konferencyjnych,
  • pomieszczeniach o dużym metrażu.

Jak zamocować akustyczne wyspy sufitowe?

Montaż wysp można wykonać własnoręcznie. W zestawie znajdują się wszystkie potrzebne elementy, takie jak stalowe linki, kołki oraz potrzebna instrukcja obsługi. Mocowanie akustycznych sufitów wyspowych odbywa się poprzez wywiercenie 4 otworów pod kołki, na których mocuje się linki podtrzymujące cały moduł. Polecamy montować produkt w trwałym materiale, takim jak sufit betonowy.

Ile kosztują wyspy akustyczne?

Na cenę wyspy akustycznej ma wpływ ich wielkość, wybrany model oraz grubość filcu. Cena oscyluje od 900 do 1500 zł za jedną sztukę. Posiadamy w swojej ofercie produkty o przeróżnych formach i kolorach, dzięki temu możesz dostosować wygląd aranżacji do swoich preferencji.

Najczęściej zadawane pytania

Czym są wyspy sufitowe?

Wyspy to produkty, które mają za zadanie poprawić akustykę pomieszczenia. Wykonane są z filcu o grubości 12 mm, który ma wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku. Stosowane są ze względów technicznych lub estetycznych. Mogą przybierać różne formy od klasycznych prostokątów po kwadraty czy koła. Taki ciekawy układ jest unikalnym i nieco innym elementem wystroju.

Z czego wykonane są wyspy akustyczne?

Wyspy, które mają akustyczne właściwości, wykonane są z filcu akustycznego. Na rynku można spotkać się również z prostszymi modelami wykonanymi ze skalnej wełny mineralnej. Jednak lepsze cechy wykazują te pierwsze, stworzone z filcu.

Do jakich pomieszczeń zastosować wyspy sufitowe?

Wyspy stosuje się zazwyczaj do otwartych przestrzeni biurowych, gdzie zawieszone są poniżej podstawowego sufitu. Oprócz tego produkty te sprawdzą się m.in. w salach konferencyjnych, restauracjach czy aulach.