Pianka dźwiękochłonna
Pianka dźwiękochłonna, znana również jako gąbka akustyczna jest odpowiedzią na problem, z jakim spotyka się wielu artystów i firm na każdym kroku. Podczas nagrywania ścieżek dźwiękowych lub pracy w pomieszczeniach o różnych wielkościach dźwięk rozchodzi się tworząc destrukcyjny dla koncentracji pogłos. Taka sytuacja sprawia, że podejmowane działania cechują się niską efektywnością pracy i jakością rejestrowanych ścieżek dźwiękowych.
Dźwięk nie zawsze jest przyjemny. Szczególnie w sytuacji, gdy rozchodzi się w nieskończoność tworząc głośne echo. Pochłanianie jego części jest konieczne, aby uzyskać harmonijną czystość, poprawić akustykę pokoju lub sprawić, że rozmówcy znajdujący się w jednym pomieszczeniu nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać.
Pianka dźwiękochłonna - Gdzie używać, aby uzyskać dobry efekt?
Pianka dźwiękochłonna, aby była skuteczna, musi zostać zamontowana w odpowiedni sposób. Warto zwrócić uwagę także na pomieszczenie, w którym wyobrażamy sobie piankę. Najważniejsze, aby nie popadać w skrajności. Pokój nie powinien cechować się zbyt dużą wielkością, ale w zbyt małym także uzyskanie akustycznej doskonałości okaże się trudne. Na szczęście większość pomieszczeń jest przystosowana do pianek dźwiękochłonnych i zamontujemy je tam z powodzeniem.
Kiedy poskromienie dźwięku okaże się konieczne? Używamy gąbki akustycznej
Hałas jest konieczny do zwalczenia szczególnie podczas nagrywania ścieżek dźwiękowych. Artyści nie mogą sobie pozwolić na niepożądane odgłosy podczas rejestrowania, ponieważ odbije się to później na utworach lub w materiałach wideo. To jeden z powodów, ze względu na który każdy vloger i artysta zajmujący się muzyką powinien zaopatrzyć się w piankę dźwiękochłonną do pokoju, w którym pracuje.
Z podobnymi problemami stykają się studia telewizyjne i firmy, w których prowadzonych jest wiele rozmów telefonicznych z klientami. Poszczególne osoby wtedy mogą odczuwać dyskomfort związany z dobiegającym z otoczenia pogłosem. Zamieszczenie pianek w biurze powinno pomóc w skuteczności prowadzonych rozmów. Możemy być pewni, że uzyskamy mniejszą szansę na usłyszenie przez klienta w słuchawce więcej niż jednego handlowca.
Warto również przyjrzeć się innym ustrojom, na przykład panelom dzwiękochłonnym, pułapkom basowym czy też parawanom akustycznym.
Montaż a pianka wygłuszająca - jak to zrobić?
Pianki wygłuszające wbrew niektórym opiniom są łatwe w montażu. Przy odrobinie zaangażowania po kilku chwilach powinniśmy cieszyć się efektywnym i estetycznym wykończeniem. Zdarza się, że samo rozplanowanie układu poszczególnych pianek zajmuje więcej czasu niż ich skuteczne założenie.
Zadbajmy także o atrakcyjność dla oka. Wzory pianek i ich kolorystyka mogą być różne, dzięki czemu z łatwością rozplanujemy nasze pomieszczenia w sposób, który będzie dobrze wyglądał na wszelkiego rodzaju zdjęciach i materiałach wideo.
Teraz już wiesz, jak skutecznie poskromić dźwięk w praktycznie każdym pomieszczeniu. Pianka akustyczna wchłonie go w stopniu, który pozwoli na relaks i spokojne wykonywanie kolejnych zadań.
Najczęściej zadawane pytania
Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów. Mamy nadzieję, iż rozwieją one wasze wątpliwości dotyczące pianek dzwiękochłonnych.