Parawany akustyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9


Parawany akustyczne

Parawany akustyczne do perkusji
Parawany akustyczne do perkusji

Jeżeli jeszcze nie stosujesz produktu, jakim są parawany akustyczne do perkusji, warto się zastanowić nad ich możliwościami.

Szczególnie w sytuacji, gdy w pobliżu podczas wystąpień stoi wiele instrumentów muzycznych i konieczne staje się oddzielenie od siebie dźwięków. Docelowo ważne jest uzyskanie harmonii akustycznej i czystej ścieżki. Dowiedz się, jakie dokładnie korzyści wiążą się z ich zastosowaniem.

Często podczas nagrań i występów na żywo można zauważyć zastosowanie jednocześnie większej ilości instrumentów i mikrofonów. Warto zadać sobie pytanie, czy wszystkie emitowane dźwięki prawidłowo współgrają ze sobą akustycznie. Parawany akustyczne sprawiają, że oddzielenie poszczególnych elementów i instrumentów od mikrofonów staje się łatwiejsze. Artyści mogą w taki sposób wykorzystywać mikrofony i używać instrumentów bez obaw, że całość będzie odebrana w nieprawidłowy sposób.

Parawany akustyczne do perkusji – Czy użyjemy ich tylko w jednym celu?

Jedną z wielu zalet, jakie mają parawany akustyczne do perkusji jest możliwość wykorzystywania w wieloraki sposób. Niektóre zespoły i firmy korzystają z nich, aby w pewien sposób odizolować instrument od reszty i sprawić, że akustyka będzie lepsza. Podobne parawany wykorzystywane są nawet w różnego rodzaju pomieszczeniach i biurach, aby oddzielić od siebie stanowiska.

Produkty dostosowane do najróżniejszych sytuacji posiadają udogodnienia wspomagające codzienne użycie. Artyści mogą odnaleźć w nich takie elementy jak delikatne krawędzie, dodatkowe części wspomagające bezpieczeństwo w czasie transportu i wygodne przejścia dostosowane do kabli mikrofonowych.

Jak wyglądają parawany akustyczne do perkusji?

Parawany akustyczne do perkusji i ich wygląd dopasowany jest do najczęściej spotykanego zapotrzebowania u klientów. Przeźroczyste produkty sprawiają, że całość nie tylko spełnia swoje podstawowe funkcje, ale służy jako dodatkowy element estetyczny. Wielkość widoczna na niektórych zdjęciach może wzbudzić pytania o przemieszczenie z miejsca na miejsce. To możliwe przy użyciu odpowiedniego materiału ochronnego.

Spotkamy się z różnymi wymiarami parawanów, ponieważ projektanci robią wszystko, aby komponować końcowy wygląd z wymaganiami i potrzebami potencjalnych klientów. Zapotrzebowanie poszczególnych firm, zespołów i artystów jest monitorowane w czasie rzeczywistym i na tej podstawie konstruowane są elementy.

Oprócz parawanów akustycznych w naszym sklepie oferujemy inne ustroje, takie jak panele akustyczne, pułapki basowe czy dyfuzory akustyczne.

Dodatkowe zabezpieczenie – parawan akustyczny?

Wielu klientów decyduje się na zakup dodatkowego zabezpieczenia w postaci futerału. Wykonane pod wymiary produktu sprawiają, że bez zmartwień przewieziemy parawan akustyczny podczas każdej trasy. Warto zastanowić się nad podobnym rozwiązaniem ze względu na wysoką wartość i przydatność produktu. Sytuacje sprzyjające ryzyku uszkodzenia mogą znacznie obniżyć końcową jakość przedstawienia, jeżeli parawan ulegnie zniszczeniu.

Teraz już wiesz, jak wykorzystać parawany akustyczne, aby zapewnić harmonię akustyczną w każdym miejscu i podczas wszystkich wystąpień scenicznych. Jakość ścieżek dźwiękowych na zupełnie innym poziomie.

Parawany i ściany akustyczne do biur

Przegrody akustyczne mogą mieć wiele zastosowań. Świetnie polepszają akustykę każdego pomieszczenia. Mają doskonałe właściwości izolujące i wysoki współczynnik dźwiękochłonności, nawet dla niskich częstotliwości. Ekrany tworzą cień akustyczny, blokujący swobodny przepływ fal dźwiękowych. Najlepszy efekt uzyskuje się, gdy są umieszczone jak najbliżej źródła hałasu. Przegrody świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach komercyjnych, takich jak biura czy hale targowe.

Przegrody akustyczne do biura to systemy wolnostojące, które można łatwo przestawiać i w ten sposób zmieniać akustykę pomieszczeń. Są bardzo praktycznymi rozwiązaniami, dzięki którym można dowolnie zagospodarowywać przestrzeń biurową lub handlową w zależności od potrzeb. Łatwo udaje się wydzielić obszary do pracy, strefy socjalne oraz miejsca odpoczynku. Przegrody znacznie poprawiają komfort pracy poprzez możliwość wyciszenia pewnych obszarów oraz polepszenia akustyki czy zmniejszenia odbicia dźwięku, w razie potrzeby. Zapewniają dyskrecję, poprzez wyznaczenie specjalnych miejsc do spotkań biznesowych.

Dlaczego przegrody akustyczne nadają się do biura lub innych pomieszczeń komercyjnych? Są to elementy łatwe w montażu, posiadają nóżki z gotowymi, nawierconymi otworami. Wyglądają niezwykle estetycznie, oferowane są w bogatej gamie kolorów i w różnych rozmiarach. To elementy stabilne, o drewnianej konstrukcji, z wełną mineralną, wykończone tkaniną akustyczną i zabezpieczającą przed pyleniem. Przegrody wykonane są z bezpiecznych materiałów, o wysokiej klasie niepalności. Do wyboru ekrany pochłaniające jednostronnie lub dwustronnie.

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów. Mamy nadzieję, iż rozwieją one wasze wątpliwości dotyczące parawanów akustycznych.

Ile kosztują parawany akustyczne?

Ceny wysokiej jakości parawanów i przegród akustycznych na asound.pl zaczynają się od 279 zł za przegrodę jednostronną, po 389 zł za przegrodę biurową, która jest parawanem pochłaniającym dwustronnie.

Montaż parawanów akustycznych – jak wygląda?

Montaż parawanów akustycznych jest niezwykle prosty. Załączona instrukcja oraz nawiercone otwory potrzebne do zamontowania nóżek sprawiają, iż nie powinno zając to więcej niż kilka minut.

Z jakich materiałów wykonane są nasze parawany akustyczne?

Główne elementy konstrukcyjne parawanów akustycznych dostępnych w naszym sklepie są wykonane z płyty drewnianej. Konstrukcja wypełniona jest najwyższej klasy wełną Isover PT80, posiadającą klasę niepalności A1 oraz certyfikat higieniczności. Całość zamknięta jest w akustycznej tkaninie klasy Premium, spełniające wymogi wielu dyrektyw UE.