Płyty akustyczne sufitowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9


Płyty akustyczne sufitowe

Sufitowe płyty akustyczne inaczej zwane kasetony akustyczne, to nowoczesne rozwiązanie dla przestrzeni biurowych oraz publicznych. Płyty zapewniają wysoki komfort akustyczny, dzięki zastosowaniu materiałów pochłaniających różnego rodzaju dźwięk. Produkt dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych oraz wzorach, dzięki temu nie tylko wpływa na lepszą akustykę pomieszczenia, ale również jest świetnym elementem do aranżacji wnętrza.

Akustyczne płyty sufitowe

Akustyczne panele sufitowe są stosowane w celu zapewnienia wysokiej izolacyjności akustycznej w pomieszczeniu. Dzięki zastosowanym materiałom oraz przemyślanej konstrukcji nieprzyjemny hałas jest absorbowany przez filc, który posiada wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku. Materiał jest stworzony z recyklingu i spełnia najwyższe normy europejskie w zakresie niepalności. Płyty dostępne są w wielu wzorach oraz optymalnym rozmiarze, który pozwala na prosty montaż do sufitów podwieszanych z miejscem na kasetony w wymiarze 60x60 cm. Możesz wybierać spośród prostych egzemplarzy o jednolitej powierzchni, jak również modele w kształcie charakterystycznej drabinki, która ma za zadanie jeszcze bardziej absorbować dźwięk pochodzący z rozmów lub pracy urządzeń. To rozwiązanie akustyczne szczególnie polecane jest dla firm, które posiadają otwarte biura, a zarazem wymagają wysokiej izolacji akustycznej do zapewnienia najwyższej wygody w trakcie wykonywania pracy.

Zastosowanie dźwiękochłonnych płyt sufitowych

Płyty sufitowe akustyczne i dźwiękochłonne mają szerokie zastosowanie. Bez wątpienia sprawdzą się one w pomieszczeniach o dużym metrażu, gdzie występuje charakterystyczny efekt odpicia dźwięku od ścian, tzw. echo czy ogólny hałas wydobywający się z wielu rozmów w obrębie jednego miejsca. W związku z tym takie sufity akustyczne świetnie spełniają swoją funkcję w:

 • biurach,
 • przestrzeniach publicznych,
 • placówkach szkolnych,
 • salach konferencyjnych i biznesowych,
 • studiach odsłuchowych i studiach nagrań.
 • W dodatku mogą one pełnić dekorację pomieszczenia, w związku z tym sprawdzą się tak naprawdę wszędzie. Mogą być elementem dekoracji sufitów i ścian.

  Jak działają panele akustyczne sufitowe?

  Panele sufitowe akustyczne swoją dźwiękoizolacyjność zawdzięczają filcu oraz konstrukcji kasetonu. Dźwięk wydobywający się w pomieszczeniu rozprzestrzenia się po całym otoczeniu, po czym następuje odbicie fal dźwiękowych od twardych powierzchni np. ścian. To z kolei powoduje powstawanie nieprzyjemnego dla człowieka dźwięku. Panele akustyczne sufitowe dzięki swojej formie pochłaniają hałas, tym samym znacznie skracają czas pogłosu. Dzięki temu ulega zwiększeniu zrozumiałość mowy oraz następuje wyciszenie pomieszczenia. Takie redukowanie hałasu odgrywa znaczącą rolę w wykonywaniu pracy, uczeniu się czy wykonywaniu innych czynności, które wymagają skupienia i koncentracji.

  Montaż płyt akustycznych na sufit

  Płyty akustyczne Asound pasują do sufitów podwieszanych. Nie posiadają one wysokich wymagań dotyczących montażu. Każdy z elementów mocuje się we wcześniej wykonanej konstrukcji nośnej na suficie. Akustyczne płyty sufitowe mają wymiary dostosowane do otworów pod kasetony. Dzięki temu ich montaż jest prosty i szybki. Oprócz tego można je przytwierdzić poprzez przyklejenie specjalnym klejem.

  Ile kosztuje płyta akustyczna sufitowa?

  Cena za płyty sufitowe do poprawienia akustyk wnętrza wynosi od 185 zł do 370 zł za sztukę. Kwota zależy od wybranego modelu, materiału czy wielkości. Niższą cenę mają proste, gładkie modele. Nieco droższe są egzemplarze, które są w postaci sztachetek. W naszej ofercie znajdziesz płyty w różnych wzorach oraz kolorach. Dostępne są m.in. w kolorze białym, sahara, niebieskim, zielonym czarnym oraz wielu innych. Do kompletu możesz dobrać inne produkty z tej serii, takie jak akustyczne przegrody biurowe, panele sufitowe i ścienne czy absorbery.

  Najczęściej zadawane pytania

  Z czego wykonane są płyty akustyczne sufitowe?

  Sufitowe płyty wykonane są z filcu, który ma właściwości pochłaniające dźwięk oraz wysoką klasę odporności ogniowej. Na rynku możesz spotkać się również z egzemplarzami wykonanymi z wełny mineralnej, jednak jest ona mniej polecana w zakresie poprawy akustyki pomieszczenia.

  Ile kosztują akustyczne płyty sufitowe?

  Kwota zależna jest od kilku właściwości, m.in. od wielkości płyty, materiału czy konkretnego modelu. Cena zaczyna się już od 185 zł za kaseton akustyczny o gładkiej powierzchni. Z kolei te bardziej rozbudowane modele w kształcie drabinki kosztują powyżej 300 zł za sztukę.

  Jak skutecznie wygłuszyć sufit?

  W celu skutecznego wygłuszenia sufitu można zastosować sufitowe płyty akustyczne wykonane z filcu. Produkt ten po pierwsze wpływa na lepszą akustykę pomieszczenia, jak również skutecznie wygłusza i izoluje sufit.