Płyty akustyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8


Płyty akustyczne

Płyty akustyczne na ściany - płyty akustyczne ścienne

Nie od dziś wiadomo, że płyty akustyczne na ściany pozwalają zapewnić w pomieszczeniu nienaganną jakość dźwięku. Wielu twórców i firm ma problem z zapanowaniem nad hałasem w swoich lokalach. Bez względu na to, czy mowa o studiu nagraniowym, czy biurze, płyty akustyczne ścienne przy niewielkim wkładzie wnoszą harmonię akustyczną na wiele wyższy poziom.

Płyty akustyczne na ściany - Jak wykorzystać w studiach nagraniowych?

Problemem numer jeden, z jakim stykają się twórcy jest odpowiednie wkomponowanie produktu, jakim są płyty akustyczne na ściany do swojej działalności. Niektórzy twórcy nagrywają muzykę wokalną, inni używają instrumentów. Niektórzy tworzą wideo i nagrywają podcasty dla osób, które lubią posłuchać materiałów dźwiękowych w trasie. Wszystkich ich łączy jeden dylemat, z którym zmagają się regularnie - niepożądane dźwięki z otoczenia. Podczas podobnych nagrań nawet dźwięki urządzeń domowych i innych mieszkańców potrafią zniszczyć całą ścieżkę dźwiękową.

Nieraz zdarzyła się sytuacja, gdy materiał musiał być rejestrowany od początku. Płyty akustyczne ścienne na szczęście dopasowują się do większości pomieszczeń, przez co można być pewnym zastanawiając się nad ich skutecznością. Wtedy jedynym problemem pozostaje wybór wzoru, który najbardziej odpowiada naszemu poczuciu gustu. Przy wielu wzorach i projektach to jednak także nie uczyni nam wielkiego problemu.

Biura i płyty akustyczne ścienne - Gdzie zastosować, aby działały?

Płyty akustyczne ścienne dobrze sprawdzają się w różnego rodzaju pomieszczeniach biurowych. Szczególnie w głośnych pokojach, w których pracownicy wykonują dużą ilość telefonów do klientów. Potrzebują wtedy odrobiny ciszy, gdy w tle nieustannie słychać inne głosy. Handlowcy donośnie sprzedają produkty sprawiając, że głos rozchodzi się na wszystkie strony. Płyty potrafią zdecydowanie zmniejszyć spotykany pogłos i umożliwić spokojne rozmowy. Unikniemy w ten sposób niezręcznej reakcji klienta po usłyszeniu innego sprzedawcy – istnieje mniejsza szansa, że podobna sytuacja się wydarzy.

⇒Zobacz również: pianka wygłuszająca

Skuteczność całego działu powinna zaliczyć wzrosty przekładając się także na satysfakcje pojedynczych jednostek. W zależności od wielkości lokalu powinniśmy rozplanować ilość płyt na ścianach dookoła. Warto zastanowić się nad złotym środkiem, dzięki któremu unikniemy przesadnego wchłaniania dźwięku, ale jednocześnie odetchniemy z ulgą, gdy denerwujące echo odejdzie w zapomnienie.

Kiedy zatroszczyć się o odpowiednią harmonię akustyczną?

Najlepiej zacząć myśleć o odpowiedniej akustyce już przed rozpoczęciem pracy nad budową studia. Zaplanowanie poszczególnych elementów i ich ułożenia w stosunku do płyt akustycznych jeszcze bardziej zwiększy jakość końcowej ścieżki dźwiękowej.

Teraz już dokładnie wiesz jak polepszyć jakość dźwięku w każdej sytuacji projektując wystój, wykończenie swojego lokalu. Jeżeli poprawnie dobierzesz dla siebie specyficzne wzory, już niedługo będziesz cieszyć się nową jakością dźwięku. Wybierz płyty akustyczne sufitowe już dzisiaj!

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów. Mamy nadzieję, iż rozwieją one wasze wątpliwości dotyczące płyt akustycznych.

Ile kosztują płyty akustyczne?

Ceny płyt akustycznych w sklepie asound.pl zaczynają się od 249 zł brutto. Cena różni się w zależności od zastosowanych materiałów oraz zamówionych wzorów.

Z jakich materiałów wykonane są płyty akustyczne?

Wszystkie płyty wykonane są z wysokiej jakości materiału absorbującego o wysokiej gęstości, materiał posiada certyfikat niepalności A1. Do wykonania elementów drewnianych użyto bejcowanej oraz dwukrotnie lakierowanej sklejki bukowej o grubości 4mm lub płyty meblowej o grubości 4mm (w zależności od rodzaju płyty). Elementy drewniane są frezowane komputerowo, dzięki czemu uzyskujemy lepszy efekt wizualny oraz akustyczny.

Jakie kolory płyt akustycznych dostępne są w naszym sklepie?

Obecnie dostępnych jest 10 kolorów, w jakich można zamówić płyty akustyczne (6 kolorów dla bejcowanego drewna oraz 4 dla malowanej płyty). Pełną paletę kolorów można zobaczyć tutaj.