Przegrody akustyczne wiszące

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4


Przegrody akustyczne wiszące

Przegrody akustyczne wiszące to produkt, który doskonale wpływa na wyciszenie oraz usunięcie nieprzyjemnego dźwięku w pomieszczeniach. Polecany jest on dla osób, które szukają skutecznego, a zarazem prostego rozwiązania w celu zapewnienia najwyższej jakości komfortu akustycznego. Panele dźwiękochłonne mają szerokie zastosowanie — mogą pełnić funkcję przegrody przy stanowiskach pracy, stolikach w restauracji czy szkolnych biurkach. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które doskonale pochłaniają dźwięk w pomieszczeniach o dużym metrażu, ale nie tylko.

Wiszące panele akustyczne

Przegrody akustyczne wiszące przybierają kształt prostokąta, jednak można również spotkać się z modelami w formie kwadratu. Dostępne są w różnych rozmiarach oraz kolorystyce. Możesz wybierać z szerokiej gamy kolorów, a tym samym dostosować wybrany model do aranżacji danego wnętrza. Przegrody akustyczne mocowane są bezpośrednio do sufitu za pomocą metalowych linek, które dołączono do zestawu. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkt ten jest mobilny — możesz zmieniać miejsce, w którym ma wisieć. Panele wiszące wykonane są z pianki o strukturze otwartych komórek oraz z certyfikowanego filcu akustycznego. Takie połączenie doskonale wygłusza przestrzeń o dużym metrażu oraz eliminuje hałas. Warto dodać, że filc zastosowany w naszych produktach pochodzi z recyklingu, tym samym jest ekologiczny.

Jak działają przegrody akustyczne wiszące?

Wiszące panele wygłuszające, dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów dźwiękochłonnych, zapewniają profesjonalną akustykę pomieszczenia. Pianka melaminowa, jak i trudnozapalny filc o grubości 12 mm, dzięki swojej strukturze, posiadają bardzo wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku. Dzięki temu czas pogłosu ulega skróceniu, a sam dźwięk jest o wiele przyjemniejszy lub niesłyszalny dla słuchacza. Ponadto to rozwiązanie akustyczne wpływa na eliminacje echa odbijającego się od ścian.

Gdzie sprawdzą się wiszące przegrody akustyczne?

Przegrody wiszące akustyczne zostały stworzone z myślą o dużych powierzchniach, które wymagają doskonałej akustyki, ale nie tylko! Sprawdzą się one również na mniejszym metrażu. Najczęściej polecane są one do biur oraz do dużych sal. Oprócz tego znajdą swoje zastosowanie w:

  • restauracjach,
  • salach konferencyjnych, szkoleniowych i biznesowych,
  • firmach z biurem typu open space, jako m.in. odgrodzenie stanowiska pracy,
  • studiach nagraniowych,
  • pomieszczeniach odsłuchowych,
  • pomieszczeniach mieszkalnych, np. w salonie z kinem domowym.

Montaż paneli akustycznych wiszących?

Zamontowanie przegród wiszących nie jest trudnym i skomplikowanym zadaniem. W zestawie znajdują się wszystkie potrzebne części do zamocowania paneli do sufitu, takie jak stalowe linki oraz kołki z haczykami, które mocuje się do sufitów betonowych. Wystarczy wykonać dwa otwory, wykorzystując w tym celu wiertarkę i wiertło dopasowane do średnicy kołków. Warto dodać, że panele można wieszać pionowo lub poziomo, co z kolei zapewnia swobodę w trakcie wykończenia i aranżacji wnętrza. Co więcej, w trakcie poziomego montażu możesz złączyć kilka sztuk, tworząc tym samym ciekawą ściankę.

Ile kosztują przegrody akustyczne wiszące?

Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup akustycznych przegród wiszących, zależna jest m.in. od wymiaru, modelu, zastosowanych tkanin w produkcji, jak również od samego projektu. Cena zaczyna się już od 950 zł, a może sięgać ponad 2200 zł. W ofercie znajdziesz szeroki wybór przegród wiszących w różnych barwach. Oprócz tego możesz zdecydować się na łączenie różnych elementów w aranżacji, np. paneli akustycznych ściennych oraz tych wiszących dostępnych w naszej ofercie. Każdy produkt dopasowujemy do potrzeb klienta i tworzymy na indywidualne zamówienie.

Najczęściej zadawane pytania

Czym są przegrody akustyczne wiszące?

Przegrody wiszące są to elementy dźwiękochłonne, które mają za zadanie tłumić nieprzyjemny hałas w pomieszczeniu. Stosowane są one do poprawienia akustyki najczęściej w pomieszczeniach biurowych oraz dużych salach. Panele dostępne są w różnym designie oraz kolorze.

Z jakich materiałów stworzone są panele akustyczne wiszące?

Panele akustyczne sufitowe są stworzone z materiałów, które poprawiają odbiór dźwięku w danej przestrzeni, zapewniając tym samym komfortowe warunki, np. do pracy. System składa się z filcu o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku, z kolei wewnętrzny materiał to pianka melaminowa, która posiada charakterystyczne otwarte przestrzenie, które również skutecznie pochłaniają hałas.

Jak przegrody wiszące wpływają na akustykę pomieszczenia?

Panele dzięki specjalnym właściwościom znacznie skracają czas pogłosu, tym samym eliminują echo, hałas oraz inne dźwięki, sprawiając, że są one przyjemniejsze dla ucha lub niesłyszalne.