Akustyczne Lamele Ścienne - AkuWall

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2


Lamele ścienne akustyczne na filcu

Lamele na filcu to produkt, który doskonale sprawdzi się w większości pomieszczeń. Panele ścienne akustyczne są ponadczasowe, doskonale komponują się w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Dają one bardzo ciekawy efekt 3D. Ponadto są wykonane z naturalnego drewna oraz filcu, który posiada wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku. W związku z tym panele na filcu mają szerokie zastosowanie w domu, biurze, studiach muzycznych, sypialni czy kinach domowych.

Lamele na filcu

Panele akustyczne ścienne są wykonane z naturalnego dębowego forniru oraz filcu pochodzącego z recyklingu. Są wykorzystywane w celu poprawienia akustyki pomieszczenia. Ponadto lamele są produktem dekoracyjnym, który doskonale dopełni wystrój każdego wnętrza, nadając mu estetyczny wygląd. Stosowane jako wykończenie montowane na ścianie lub suficie. Akustyczne panele na filcu mogą stanowić elegancki element aranżacji w pomieszczeniu. Produkt posiada konstrukcję, która składa się z pionowo ułożonych listew wykonanych z dębowego forniru. Z kolei każda listwa , przytwierdzona jest do filcu o grubości 12 mm. W naszej ofercie możesz znaleźć panele dostępne w wielu kolorach, np. dąb naturalny, grafit czy ciemny brąz.

Zastosowanie akustyczne lameli na filcu

Lamele na filcu to nie tylko doskonała kompozycja i dekoracja wnętrz. Panele świetnie wygłuszają dźwięk, jak również eliminują efekt echa w pomieszczeniu Wszystko dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Przeczytaj poniżej, jak działają lamele akustyczne i jak wpływają na akustykę pokoju!

Jak działają lamele akustyczne?

Dzięki zastosowaniu filcu akustycznego lamele pochłaniają odbijający się dźwięk, pochodzący np. z kina domowego w salonie. Oznacza to, że czas pogłosu znacząco się skraca, tym samym jego odbiór jest przyjemniejszy i przejrzysty dla ucha.

Jak wpłyną na akustykę pomieszczenia?

Lamele akustyczne na filcu doskonale pochłaniają dźwięk, tym samym eliminują echo. Dzięki temu zastosowaniu można wyeliminować złą akustykę, która najczęściej występuje w dużych, surowych pomieszczeniach. Warto pamiętać, że im grubszy filc, tym lepszy współczynnik pochłaniania hałasu i eliminowania nieprzyjemnych dźwięków.

Gdzie stosować lamele akustyczne?

Lamele akustyczne mają szerokie zastosowanie. Mogą one pełnić element dekoracyjny, jak również przedmiot, którego celem będzie poprawienie akustyki pokoju. W związku z tym doskonale sprawdzą się do:

  • salonu,
  • sypialni,
  • kina domowego,
  • studia muzycznego,
  • pomieszczeń biurowych,
  • sal konferencyjnych,
  • studiach.

Oprócz tego mogą być z powodzeniem stosowane w placówkach publicznych, jak również w biurowcach. Doskonale sprawdzą się jako element dekoracyjny przyklejony na meblach, drzwiach lub na suficie. Oprócz tego możesz, do aranżacji swojego wnętrza, wykorzystać również podobne produkty, takie jak dyfuzory akustyczne.

Montaż ściennych lameli akustycznych

Z reguły montaż lameli akustycznych nie jest skomplikowany ze względu na prostą konstrukcję produktu. W związku z tym można go wykonać samodzielnie. Montaż na ścianie lub suficie odbywa się poprzez przytwierdzenie gotowego elementu na warstwę wcześniej nałożonego kleju. Klej nakłada się co 15 cm na zewnętrzną stronę gotowych elementów składających się z filcu i lameli.Wcześniej warto dokładnie zmierzyć powierzchnię, na której zamierzasz zamontować lamele. Lamele przyjdą docięte do wybranego przez klienta rozmiaru.

Ile kosztują lamele akustyczne?

Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup modułu, zależy od wysokości i szerokości gotowego panela, jak również od grubości filcu. Kwota często zaczyna się od 449 zł za produkt o wielkości 9x150 cm i grubości filcu 1,2 cm. Wraz z rozmiarem, zwiększa się również cena.

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów. Mamy nadzieję, iż rozwieją one wasze wątpliwości dotyczące akustycznych lameli ściennych.

Ile kosztują absorbery akustyczne?

Ceny absorberów akustycznych w sklepie asound.pl zaczynają się od 109 zł za Absorber o wymiarach 50x50x6 cm, a kończą na 279 zł za absorber o wymiarach 100x50x6 cm z własną grafiką.

Jak wygląda proces montażu absorberów akustycznych?

Do każdego absorbera dołączamy zestaw montażowy wraz z instrukcją. Montaż jest bardzo podobny do montażu np. paneli akustycznych. Należy wywiercić dwie mały dziury, do których wkładamy kołki rozporowe, na których następnie wieszamy absorber.

Czy istnieje możliwość personalizacji wyglądu absorberów akustycznych?

Oczywiście. Zamówiony absorber dostarczymy w wybranym przez Ciebie kolorze, lub też z nadrukowaną grafiką bądź obrazem. Możesz również zamówić serię kilku absorberów, które stworzą wybrany przez Ciebie obraz. Więcej możesz dowiedzieć się zapoznając się z ofertą naszych obrazów akustycznych.

Z jakich materiałów wykonane są nasze absorbery akustyczne?

Nasze absorbery wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Do wykonania głównych elementów konstrukcyjnych wykorzystaliśmy solidną płytę meblową oraz płytę HDF. Całość dopełniona została wysokiej jakości wełną Isover PT80 oraz tkaniną akustyczną.